Po dobu vývoje nabízejí laboratoře Autodesku řadu zajímavých nástrojů uživatelům k bezplatnému vyzkoušení. Memento však už dozrálo a stal se z něj plnohodnotný komerční produkt. Jeho doménou zůstávají zpracování, opravy, analýzy i 3D tisk velmi rozsáhlých modelů tvořených trojrozměrnou povrchovou sítí.
Asi nejvíce se aplikace proslavila přípravou kvalitních 3D povrchových modelů z fotografií či laserového skenování. Tyto možnosti brzy doplní také načtení dat ze strukturovaných světelných skenerů Artec či Mantis Vision. Pokročilé 3D tiskaře určitě zaujme možnost načíst, upravovat a začišťovat povrchové modely ve formátech RCM, OBJ, STL, PLY nebo FBX. Praktické jsou pokročilé analýzy a diagnostika rozsáhlejších chyb v povrchové síti – děr, zašpičatění či třeba tunelů – a jejich oprava. Samozřejmostí je i úprava struktury mřížky, včetně přepočtu její hustoty (vyhlazení, nebo naopak zjednodušení snížením počtu trojúhelníků), či změna orientace modelu a příprava pro 3D tisk. Kromě řady exportních formátů jsou dostupné také balíčky pro řešení Fusion 360, Unity, Unreal, Stingray, 123D Make, ArtCAM, AutoCAD, Maya, 3dsMax, Mudbox nebo Blender.
S čím vším si ReMake poradí, naznačuje názorné video tvůrců:
https://www.youtube.com/watch?v=V7YY3j4n1x4
Možnosti aplikace ReMake ale nekončí jen u tvorby 3D modelů z fotek a skenů. Vývojáři Autodesku věnují hodně času pokročilejším možnostem analýz, reportů a měření, včetně přesného a názorného porovnání více variant povrchového modelu nebo srovnání CAD modelu se skenem skutečného výrobku. Tuto možnost využívají konstruktéři třeba při rychlém prototypování a reverzním inženýrství.
Studenti a vyučující mohou ReMake využívat bezplatně (s omezením některých pokročilejších funkcí), ostatní mohou zvolit měsíční či roční poplatek za používání, vč. cloudových výpočtů. Dostupná je také zkušební verze.