Z pestré nabídky 3D tiskáren na trhu i novinek a vylepšení uváděných výrobci v průběhu roku se může zatočit hlava nejen začátečníkům. Další z mezinárodních průvodců, který chce výběr tiskárny usnadnit, snad pomůže i českým a slovenským zájemcům o 3D tisk.
Ač nemůže konkurovat každoročnímu srovnávacímu testu magazínu Make s propracovanou metodikou hodnocení ani početné celosvětové rodině recenzentů z komunity 3D Hubs, také portál Pinshape pro sdílení modelů pro 3D tisk s 500 hodnocenými tiskárnami nabízí zajímavého průvodce výběrem.
Tip: Volte nejen podle ceny, ale především podle náročnosti svých potřeb a požadavků na finální výtisky. Vezměte v úvahu také český a slovenský trh přinášející komfortní dvouletou záruku na 3D tiskárny a technickou podporou pro případ nečekaných zádrhelů.
Stolní 3D tisk pro profíky
Od laboratoří a vzdělávacích pracovišť po tisková centra či kanceláře plné tvůrčích profesí – všude tam se uplatní zařízení, u kterých je kromě vysoké kvality tisku důležitá také dlouhodobá spolehlivost. Pořizovací cena zde není tím nejdůležitějším.
Tiskárny s velmi zajímavým poměrem možností ku pořizovacím a provozním nákladům
Zatímco stolní 3D tiskárny pro profesionály se pohybují zhruba nad 50 tisíc korun bez daně, i pod touto cenovou hranicí lze najít zajímavá zařízení, která přesvědčí kvalitou i příznivými náklady. Podívejme se, která vybral tým Pinshape:
U nás prakticky nerozšířená je dvojice LulzBot Mini a TAZ 6. Menší model je recenzenty považován za jednu z ideálních prvních tiskáren, větší pak přináší ještě více možností pro náročnější tiskaře. Oba z dvojice získávají body díky otevřené dokumentaci i nadšené komunitě uživatelů. Dalším z u nás málo viděných značek je MakerGear s modelem M2. Podle uživatelů zaujme především provozní spolehlivostí.
To nejlepší pro nadšence a kutily
Že dnes můžete pořídit velmi slušnou 3D tiskárnu i za nevelký peníz, dokazuje třetí z kategorií letního přehledu. Výtisky z těchto zařízení vás přitom můžou velmi příjemně překvapit.
Cenově ještě níž je tiskárnička Monoprice Select Mini. Za mořem se prodává za 200 dolarů a za tu cenu dokáže potěšit i přes miniaturní tiskový objem. V USA útočí cenou a zajímavými vlastnostmi také Robo R1+, tentokrát včetně tiskového objemu 254 × 228 × 203 mm nebo automatické kalibrace podložky.
Další podrobnosti a recenze najdete na portálu Pinshape.